KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12612479
*
nr 1261 2479
Lars Tärning
(f. 1945), Sverige
Oljemålning, Äpplen, signerad. Olja på pannå, 57x27 cm
Lars Tärning, svensk målare född i Norrköping 1945.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juni 2019
kl 19:05:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/6 07:14:23
1
600 kr
14/6 16:17:01
2
600 kr
14/6 16:17:01
1
600 kr (Budbetjänt)
14/6 16:17:46
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lars tärning olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige äpplen
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:37
*
Lars Tärning
Lars Tärning, svensk målare född i Norrköping 1945.
Läs om budbetjänten
nr 1261 2479
Lars Tärning
(f. 1945), Sverige
Oljemålning, Äpplen, signerad. Olja på pannå, 57x27 cm
Lars Tärning, svensk målare född i Norrköping 1945.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 juni 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/6 07:14:23 | 1 | 600 kr |
14/6 16:17:01 | 2 | 600 kr |
14/6 16:17:01 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
14/6 16:17:46 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lars tärning olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige äpplen
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:37